Autor: M. Kondracka
Data: 22.11.2018r.

Dnia 22 listopada klasy 1-3 oraz zerówki uczestniczyły w obchodach Dnia Kredki. Tego roku mija bowiem 115 lat od wynalezienia najpopularniejszych na świecie kredek świecowych Crayola. Z tej okazji zorganizowane zostały multimedialne zajęcia plastyczne połączone z pokazem animacji artystycznych. Uczniowie przyszli ubrani we wszystkich kolorach tęczy, a niektórzy przebrali się za kredki.

Podczas projekcji dzieci dowiedziały się jak powstają i skąd pochodzą najpopularniejsze kredki amerykańskie oraz polskie. Ponadto dzieci miały sposobność by utrwalić teorię powstawania poszczególnych kolorów jak również zapoznały się z różnymi rodzajami kredek ( od tradycyjnych świecowych po artystyczne kredki akwarelowe i pastele). Na zakończenie zajęć naszych uczniów czekało plastyczne wyzwanie, w którym należało wykonać rysunek z wykorzystaniem kolorów tęczy. Wszyscy entuzjastycznie przystąpili do kreatywnego działania budząc swoją wyobraźnię.

Zajęcia zostały zrealizowane według pomysłu p. Magdaleny Kondrackiej.