Autor: M. Kondracka
Data: 10.04.2018r.

Dnia 10.04.2018r. uczennica klasy 3C - Eliza Zięba przeprowadziła dla swoich kolegówi koleżanek lekcję, której tematem były koty. Pomysł okazał się niezwykle trafiony, ponieważ dziewczynka jest prawdziwą pasjonatką kotów. A któż lepiej mógłby przygotować takie zajęcia, jak nie szczęśliwa posiadaczka kotki brytyjskiej o imieniu Diora?

Uczennica na 2 godziny lekcyjne wcieliła się w rolę nauczycielki. Eliza zaprezentowała swoim rówieśnikom zdjęcia różnych ras kotów, przygotowała wiele ciekawostek z życia tych stworzeń a także szczegółowo omówiła budowę kota korzystając z pięknie rozrysowanego schematu. Uczniowie bardzo entuzjastycznie reagowali i chętnie zadawali pytania. Każdy mógł się wykazać rozwiązując różne ćwiczenia dotyczące kocich zwyczajów.

Na zakończenie zajęć Eliza przygotowała dla swoich rówieśników słodką niespodziankę oraz nalepki z wizerunkami różnych kotów. Praca nauczyciela to nie lada wyzwanie, ale posiadając pasję i bogate zainteresowania łatwiej zarazić innych optymizmem i zaciekawić grupę tematem. Eliza podołała temu niełatwemu zadaniu. Trzymamy kciuki za kolejne pomysły i projekty uczniów klasy 3 „c”!