Anna Malecka

Klasy IV a i IV b przygotowały świąteczne kartki dla kolegów i koleżanek z włoskiej szkoły Istituto Comprensivo Ferrandina "F.D'Onofrio". Uczniowie zapoznali się poprzez elektroniczną tablicę korkową - Padlet. Uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie szkoły włoskiej zamieścili tam swoje zdjęcia i opisali zainteresowania. Każdy znalazł tam swojego nowego „pen-friend”. Wszyscy przygotowali kartki i już za pomocą poczty, nauczyciele koordynujący wysłali prace dzieci- z Polski do Włoch i z Włoch do nas- do uczniów SP15. Projekt wymiany kartek okazał się świetną lekcją języka angielskiego, ponieważ oprócz kartek w j.angielskim, uczniowie musieli przedstawić i zaprezentować siebie na Padlecie. Kolejne zadanie już przed nami- będziemy przygotowywać plakaty o naszym kraju- oczywiście w j.angielskim i opowiadać o znanych miejscach w Polsce w czasie spotkania on-line z naszymi nowymi przyjaciółmi. Projekt koordynuje Anna Malecka, a bierze w nim udział 38 uczniów z klas IVa i IVb i tyle samo kolegów ze szkoły włoskiej.