Autor: Izabela Siwek
03.11.2017r.

W sobotę, 3 listopada grupa młodzieży gimnazjalnej pod opieką p. Izabeli Siwek i p. Iwony Mruk wzięła udział w 60 Międzynarodowej Wystawie Skał i Minerałów , która odbyła się na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Na wystawie uczniowie poznali kolekcje minerałów, skał, meteorytów i skamieniałości. Wystawcy zaprezentowali również minerały i wyroby biżuteryjne pochodzące z krajowych pracowni jubilerskich oraz wykonanych w różnych częściach świata. Młodzież zobaczyła jak bardzo kolorowy i zróżnicowany jest świat minerałów, jaką formę mają pierwotne rudy popularnych metali oraz kamieni szlachetnych. Dowiedziała się, że skamieniałości pozwalają nam poznać historię rozwoju życia na Ziemi, natomiast meteoryty jaki jest skład mineralny innych obiektów w naszym Układzie Słonecznym. Była to dla uczniów „żywa” lekcja fizyki, chemii, geografii.