Autor: Barbara Jureczka, Agnieszka Niestój, Magdalena Szczerbowska
28.09.2017 Katowice

Dnia 28.09.2017 r. 44 uczniów naszej szkoły wzięło udział w warsztatach językowych w teatrze KOREZ w Katowicach organizowanych w ramach programu Nauka Bez Granic.

Tym razem wzięliśmy udział w trzech warsztatach, głównie ze względu na dostosowanie poziomu językowego do szerszej grupy uczniów. Warsztaty poprowadził amerykański nauczyciel, znany jako Fluency Mc. Uczniowie mieli możliwość wykorzystania swoich umiejętności językowych w konkretnych sytuacjach , co też chętnie czynili , zwłaszcza, że prowadzący stosuje swoją ulubioną formę nauczania języka angielskiego poprzez muzykę i piosenki własnego autorstwa.

Mimo pewnego wysiłku związanego z dotarciem do Katowic, wiemy na pewno, że trud się opłaca. Poprzez bliski i interaktywny kontakt z prowadzącym młodzież otwiera się na obcy język i przełamuje bariery komunikacyjne, co w efekcie końcowym przekłada sie na poprawę motywacji do nauki języka obcego w szkole i poza nią a dalej na rozwój osobistych kompetencji językowych i lepsze wykorzystanie ich w praktyce.

Zatem ciąg dalszy nastąpi....