Autor: Wiesława Szopa
Data: 23.11.2017r.

23 listopada w naszej szkole odbył się V Regionalny Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Dzielnicy Niwka, którego organizatorem jest dyrekcja szkoły i pan Jarosław Kaczmarek – przedstawiciel Rady Rodziców. W tym roku turniej prowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych: PIONEK dla uczniów urodzonych w latach 2010-2006 i SKOCZEK dla uczniów starszych, urodzonych w latach 2005-2001. Partie rozgrywano systemem pucharowym na szachownicach tradycyjnych (8x8). Do rywalizacji zgłoszono 17 uczniów w kategorii młodszej i 29 uczestników w kategorii starszej z następujących szkół: SP6, SP10, SP13 (zG2), SP23, G15, IXLO (zG9) oraz SP15 (zG1). Naszą szkołę reprezentowali w grupie młodszej: Mateusz Czop (kl.IIa) i Jakub Pawelec (kl.IVc), a w grupie starszej: Adrian Jachimowski (kl.VIIa), Michał Gągorowski (kl.VIIb), Karol Mastalerz (kl.VIIb), Michał Tytko (kl.VIIb), Marko Augustyn (kl.VIIb) oraz gimnazjaliści: Milena Gądek (kl.II), Mateusz Kaczmarek (kl.III) i Piotr Wilamowski (kl.III).

W tym turnieju nagrody wręczono za cztery pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej. W grupie PIONEK bezkonkurencyjny był Piotr Karwacki z SP10. II miejsce zajął Kamil Rahmonov z SP6, III miejsce zajął Jakub Pawelec z naszej szkoły, a IV Alan Słabosz z SP10. W kategorii starszej rywalizacja była bardzo zacięta. Zwycięzcą został Bartosz Zagrodzki z G15, II miejsce zajął Michał Tytko z naszej szkoły. Kolejne miejsca zajęli Dominik Chrząścik z SP13 i Dariusz Gozdek z G15. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni medalami okolicznościowymi, a zwycięzcy pucharami, medalami i dyplomami. Nad przebiegiem rozgrywek czuwał pomysłodawca turnieju i zarazem sędzia główny pan Jarosław Kaczmarek. Gościem honorowym był pan Józef Służałek delegat i członek Zarządu ŚLZPN Katowice podokręg Sosnowiec. Rolę sędziów czasowych pełnili: pan Adrian Eliasz (nauczyciel SP13) i Michał Kaczmarek (absolwent naszej szkoły). Piękną dekorację sali przygotowały nauczycielki Edyta Sikora i Agnieszka Janik – Wójcik. Goście podkreślili profesjonalne przygotowanie i przebieg turnieju.