Autor: Barbara Jureczka
Data: 25.01.2018

Dnia 25.01.2018 r. uczniowie klas trzecich gimnazjalnych mieli przyjemność uczestniczenia w warsztatach językowych w LO im. T. Kościuszki w Mysłowicach oraz poznania dwojga młodych ludzi z Brazylii i Pakistanu - Jasmine i Aquiba. Obydwoje są studentami działającymi w ramach międzynarodowego programu AIESEC, który z wielkim powodzeniem realizowany jest od lat przez liceum w Mysłowicach. Studenci z tych dwóch egzotycznych miejsc w interesujący sposób opowiedzieli nam o tradycjach i zwyczajach panujących w ich krajach. W bardzo otwarty sposób mówili zarówno o rzeczach dobrze nam znanych, ale również o występujących tam problemach, z którymi muszą się borykać ich mieszkańcy.

Co ciekawe, nasi goście byli również zainteresowani naszymi rodzimymi problemami, osobliwościami i zwyczajami. Pracując w grupach, uczniowie tworzyli listę pozytywnych i negatywnych wizytówek naszego kraju, a także wymieniali osobliwości, które powinien zobaczyć obcokrajowiec przybywający do Polski. Wśród gorąco polecanych miejsc pojawił się też jeden obiekt z Niwki, i nie był to Trójkąt Trzech Cesarzy, ciekawa jestem czy domyślacie się co to mogło być? Jeśli macie jakieś typy proszę o kontakt (bjureczka@wp.pl). Autorzy prawidłowych odpowiedzi wezmą udział w losowaniu nagrody rzeczowej. Rozstrzygnięcie nastąpi 20 lutego 2018 r.

Językiem komunikacji był oczywiście English, sporadycznie 'Ponglish'. Ogólnie mówiąc - 'I was proud of you' :)