Autor: Izabela Siwek
16-17.10.2017r. Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice

W dniach 16,17 października uczniowie klas III oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w wycieczce do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, zorganizowanej przez ks. Artura Szlęzaka przy wsparciu p. Iwony Mruk i p. Izabeli Siwek.

W czasie podróży do Kalwarii Zebrzydowskiej zwiedziliśmy ruiny zamku w Lipowcu, po zakwaterowaniu w kalwaryjskim klasztorze udaliśmy się na spacer „dróżkami kalwaryjskimi” podziwiając piękno tamtejszej ziemi, historię oraz jej związek z naszym papieżem. Po wyczerpującym dniu odpoczywaliśmy przy grillu zorganizowanym przez księdza oraz pana kierowcę. Drugiego dnia udaliśmy się do Wadowic by poznać miasto naszego papieża. Muzeum, które zwiedziliśmy przeniosło nas w czasy dzieciństwa, młodość oraz kapłańskiego powołania. Mogliśmy zobaczyć jak mieszkał Jan Paweł II, „poznać jego przyjaciół”, „towarzyszyć mu w radosnych, jak i bolesnych chwilach życia”.

Wycieczka okazała się niezapomnianą lekcją historii, a wiedza przekazana nam przez ks. Artura na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.