Autor: Aleksandra Ryt
13.10.2017r. Sosnowiec

13 października odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia". Pani dyrektor Wiesława Szopa serdecznie powitała przybyłych gości, a następnie oddała głos dzieciom. Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Swój program artystyczny rozpoczęli wspaniałym wykonaniem poloneza. Potem z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Rodzice złożyli uroczyste przyrzeczenie, w którym obiecali nade wszystko kochać i rozumieć swoje dzieci. Każde dziecko ślubowało, być dobrym uczniem, szanować swoją szkołę, nauczycieli, rodziców i ojczyznę. Po złożeniu przyrzeczenia, każdy pierwszak został pasowany na ucznia. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje, znaczki oraz niespodzianki od Spółdzielni Uczniowskiej „Mały Łasuch”. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek oraz upominki. Najmłodszym uczniom naszej szkoły życzymy wielu sukcesów!