Autor: Magdalena Szczerbowska

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła realizuje kolejny projekt eTwinning o nazwie‘Habits around the world’. Where do we live? In an apartment building, in a cottage, in an igloo? What do we eat? Do we have the same habits? Do we all eat the same meat? The same vegetables? What’s our favorite sport and music?- na te i na inne interesujące pytania będą odpowiadać uczestnicy projektu, porównując różne aspekty życia nastolatków w krajach europejskich. W pierwszym etapie uczniowie zbadają i opiszą swoją własną kulturę, by następnie zapoznać się z prezentacjami swoich kolegów. Końcowym etapem będzie wpis na blogu, stanowiący refleksję na temat podobieństw i różnic pomiędzy róznymi dziedzinami życia w różnych krajach. Ponadto, uczniowie na bieżąco będą tworzyć słowniczek zawierający słowa i zwroty w językach partnerskich.

Partnerzy projektu:

- - Szkoła Podstawowa nr 15 w Sosnowcu - Polska

- - Zespół Szkół w Przykonie - Polska

- - Alaeddin Keykubat Ortaokulu - Antalaya, Turcja

- - Özel Atacan İlkokulu - Kadıköy/İstanbul, Turcja

- - Colégio de Alfragide - Amadora, Portugalia

- - Istituto Comprensivo "A. Gramsci" - Campalto (VE), Włochy

- - Sredno ychilishte "Sveti sveti Kiril i Metodii" - Asenovgrad, Bułgaria

- - R. Samulevicius progymnasium - Jonava,Litwa

- - C.E.I.P Conquistador Loaysa - Jarandilla de la Vera, Hiszpania

- - 26. Zakladni skola prispevkova organizace - Plzen, Czechy

Celem projektu jest przede wszystkim zapewnienie uczniom kontaktu z językiem angielskim oraz wzbogacenie ich wiedzy na temat innych kultur. Przygotowane materiały będą zamieszczane na platformie elearningowej, w aplikacji Padlet. W projekcie będą używane Voki, Prezi, Voicethread. Mamy nadzieję, że projekt będzie ciekawym i inspirującym doświadczeniem.

- Certyfikat