Autor: Anna Krzystanek
4.10.2017r. Dąbrowa Górnicza

4 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły- członkowie szkolnego koła PCK i harcerze wraz ze swoimi opiekunami – Anną Krzystanek i Małgorzatą Kapalczyk wzięli udział w spotkaniu z panią Kingą. Tym razem odbyło się ono w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej - wyjątkowym miejscu, bo to pierwsze takie centrum w Polsce prowadzone przez uczelnię niepubliczną, gdzie prowadzone są zajęcia w systemie modułowym dla studentów.

Najpierw każdy uczeń miał możliwość wykonania ćwiczeń praktycznych pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomie dorosłego człowieka i noworodka oraz przećwiczyć zakładanie defibrylatora. Następnie mięli okazję zobaczyć specjalnie przystosowane do debrifingu sale dydaktyczne i sale SOR, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt oraz fantomy do pełnej symulacji medycznej dwóch osób dorosłych, dziecka i niemowlęcia. Widzieli również kokpit dyspozytorski do prowadzenia symulacji pracy dyspozytora medycznego oraz w pełni wyposażony ambulans ratunkowy, który wykorzystywany jest jako mobilne centrum symulacji medycznej.

Zajęcia te z pewnością zwiększyły umiejętności teoretyczne i praktyczne naszych uczniów i wielu z nich zainspirowały do dalszych działań podnoszenia swoich kwalifikacji w kierunku udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dziękujemy Kierownictwu Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej i młodej ratowniczce- Kindze Wójcik, za zorganizowanie i przeprowadzenie świetnych warsztatów dla uczniów naszej szkoły!

Liczymy na dalszą współpracę!