Autor: Violetta Dziuba
Data: 06.12.2017r.

6 grudnia klasa IV c odwiedziła Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Uczniowie obejrzeli przedstawienie pt.: „W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA.TAM I Z POWROTEM”. Inspirowany powieścią Juliusza Verne'a spektakl, utrzymany w konwencji musicalowej zabrał wszystkich w podróż pełną przygód. W widowisku, udział wzięło kilkunastu artystów, a oprawę muzyczną spektaklu i piosenki wykonywał jazzowo-folkowy zespół Chłopcy Kontra Basia. Uczniowie podziwiali grę aktorską i sprawność fizyczną aktorów na scenie oraz efektowną scenografię dzięki której bohaterowie spektaklu przemierzali sceniczny świat ogromnym parowcem i elektryczną kolejką.

Podczas przerwy w spektaklu uczniowie mieli okazję poznać teatr i spotkać się z MIKOŁAJEM, który częstował wszystkich cukierkami.

Niespodziewane spotkanie miało miejsce po spektaklu. W przedstawieniu brał udział absolwent naszej szkoły – pan Arkadiusz Machel. Na prośbę wychowawczyni spotkał się z uczniami. Spotkanie z aktorem zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.