Autor: Monika Płatos
Data: 15.01.2018

Od 1993 roku druga niedziela stycznia jednoczy wszystkich ludzi dobrego serca podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza ta wpisała się na stałe w polski kalendarz i porywa coraz więcej ludzi z pozytywną energią. W tym roku po raz kolejny do imprezy dołączyła nasza szkoła, której obecność podkreślał piękny baner. 14 stycznia już od rana dwunastoosobowa grupa uczniów klas siódmych uczestniczyła w Latającej akademii udzielania pierwszej pomocy w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich. Siódmoklasiści pod opieką pani Violetty Dziuby i pani Beaty Rycombel prezentowali udzielanie pierwszej pomocy na czterech fantomach przywiezionych ze szkoły. W godzinach popołudniowych pięknie zaprezentowały się nasze cheerleaderki. Występ cudownych dziewczynek, podopiecznych pana Jarosława Zdanowicza, wzbudził duże zainteresowanie i zachwyt wszystkich zebranych. Z kolei pani Monika Płatos objęła opieką dziewięć wolontariuszek, które wspierane przez rodziców, zbierały do puszek datki od mieszkańców Sosnowca. Wszystkie działania szkoły koordynowała i wspierała pani dyrektor Wiesława Szopa. Podkreślić należy duże zaangażowanie rodziców w przebieg imprezy. Nasza szkoła przekazała na licytację piłkę nożną z podpisami piłkarzy Zagłębia Sosnowiec, którą ofiarował Pan Jarosław Kaczmarek. Pani Kamila Indyk dostarczyła do hali widowiskowo -sportowej sześć blach ciasta, ze sprzedaży których dochód zasilił konto WOŚP. Ciasta upiekły Panie: Marzena Pacek, Elżbieta Fudała, Paulina Sikora, Kamila Indyk, Anna Wiktor. Z kolei Pani Monika Wróblewska wykonała baner dla szkoły, a Pani Katarzyna. Dynak wspierała nauczycieli w opiece nad uczniami.

Za rok też zagramy z WOŚP.