Autor: Iwona Drygała-Kozińska
26.10.2017 r.

26 października 2017, po raz kolejny nasza szkoła gościła uczestników konkursu Mini Playback Show, czyli „Tanecznym Krokiem”. Był to konkurs przeznaczony dla dzieci ze świetlic środowiskowo – socjoterapeutycznych. Do występów zgłoszono 12 grup z siedmiu sosnowieckich świetlic, łącznie 60 wychowanków. Uczestnicy prezentowali polskie piosenki wybranych przez siebie wykonawców, a jury oceniało między innymi podobieństwo do oryginału, odpowiednie przebranie, ruch sceniczny i ciekawą choreografię. Popisy młodych wykonawców podziwiali koleżanki i koledzy, wychowawcy, nauczyciele, dyrekcja szkoły, a także przedstawiciele Urzędu Miasta - Pan Andrzej Wojciechowski oraz Rady Miasta i Rady Dzielnicy - Pan Jan Bosak oraz Państwo Danuta i Grzegorz Wola. Widzowie byli pod dużym wrażeniem utworów prezentowanych przez młodych artystów, ich zaangażowania i pomysłowości. Spotkanie to było także okazją do wspólnej, bezpiecznej i kulturalnej zabawy. Dzieci mogły zaprezentować się w szerszym środowisku, zintegrować z rówieśnikami, a także wzmocnić poczucie własnej wartości. I miejsce, z w kategorii grup młodszych zajęli wychowankowie ze świetlicy „Uśmiech Dziecka”, a w kategorii grup starszych, swoim występem przychylność jury zyskali wychowankowie naszej świetlicy „Arkadia”. Uczestnikom gratulujemy wspaniałych występów. Wszyscy wykonawcy otrzymali nagrody i słodki poczęstunek, których fundatorem był Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.