Autor: Iwona Drygała-Kozińska
Data: 14.03.2018r.

14 marca 2018 roku w naszej szkole została zorganizowana XIII edycja konkursu Bajkowa Matematyka dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Celem konkursu było rozbudzanie aktywności matematycznej i rozwijanie zainteresowań tą dziedziną nauki oraz pobudzanie inteligencji matematyczno - logicznej.

Chęć udziału w zabawie zadeklarowało 57 uczniów, przedstawicieli 19 szkół z Dąbrowy Górniczej, Mysłowic, Czeladzi oraz Sosnowca. W I etapie zabawy uczniowie zostali zaproszeni do bajkowej krainy, w której indywidualnie rozwiązywali test składający się z piętnastu zadań. Następnie uczniowie klas I b oraz II zaprezentowali przedstawienie muzyczne pt. Magiczne figury. Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowano długopisy, kolorowe balony oraz dyplomy. Spółdzielnia Uczniowska Mały Łasuch zaprosiła gości na słodki poczęstunek. Opiekunom wręczono podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

I ETAP – WYNIKI:
I miejsce: Tymon Dziurowicz - Szkoła Podstawowa nr 1 w Sosnowcu;
II miejsce: Jakub Malinowski - Szkoła Podstawowa nr 16 w Sosnowcu;
III miejsce: Maksymilian Nyc - Szkoła Podstawowa nr 20 w Sosnowcu.

Mistrzowie matematyki otrzymali dyplomy oraz książki. Suma punktów zdobytych przez trzyosobowy zespół decydowała o zakwalifikowaniu się szkoły do II etapu zabawy.

21 marca 2018 roku zorganizowano II etap konkursu. Trzyosobowe drużyny rozwiązywały wybrane przez siebie łamigłówki matematyczne, za których prawidłowe rozwiązanie otrzymywały kluczyki do zaczarowanych zamków. Na wszystkie dzieci czekały atrakcyjne nagrody wręczone przez panią wicedyrektor Iwonę Drygałę - Kozińską. Uczniowie klasy III c zaprosili gości do obejrzenia przedstawienia pt. Wiosenna opowieść. Nagrody ufundował Urząd Miejski w Sosnowcu, Wydawnictwo Nowa Era, a słodkie niespodzianki Cukiernia Gryc w Sosnowcu.

II ETAP – WYNIKI:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 w Czeladzi;
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 20 w Sosnowcu;
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy sponsorom.

Konkurs przygotowały: mgr Aleksandra Ryt, mgr Agnieszka Wójcik, mgr Beata Ring. Autorkami przedstawień były: mgr Beata Ring, mgr Joanna Chmura, mgr Magdalena Kondracka.