Jarosław Zdanowicz
18.11.2017r. Sosnowiec

Walka od kwietnia do listopada i jest sukces. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Sosnowcu na co dzień trenujący hokej na trawie w UKS Orlęta Sosnowiec nie mieli w tym sezonie litości dla rywali. W rozgrywkach Mistrzostw Województwa Śląskiego w kategorii U-10, Sosnowiec reprezentowany był przez dwie drużyny, żeńską i męską. W końcowej klasyfikacji drużyna chłopców 28 rozegranych spotkaniach wygrała 24, trzy zremisowała i jedno przegrała, uzyskując 70 pkt i przewagę nad drugą drużyną 23 pkt. Sam bilans bramkowy już budzi respekt 83 bramek i 5 straconych.

Drużyna dziewcząt rywalizująca z drużynami chłopców w końcowej klasyfikacji zajęła 5 miejsce zdobywając 26 pkt. a do trzeciej lokaty zabrakło im jedynie 7 pkt. Sukces tym bardziej smakuje że świętowaliśmy go w naszym mieście na gościnnej hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 na Zagórzu, gdzie dzięki współpracy i przychylności Pani Dyrektor Wiesławy Szopy i Pana Dyrektora Tomasza Pawłowskiego byliśmy gospodarzami finałowych zawodów. Wspaniale spisali się także kibice, którzy w silnej grupie wstawili się i wspierali naszych zawodników.

Podopieczni Jarosława Zdanowicza już od grudnia rozpoczynają sezon halowy i w opinii wielu fachowców są faworytami tych rozgrywek w tej kategorii wiekowej.