Autor: Nauczyciele Języków Obcych
25-29.09.2017

Europejski Dzień Języków, który przypada na 26 września to okazja do uświadomienia wszystkim Europejczykom, jak ważna w dzisiejszych czasach jest nauka języków obcych, a ich znajomość otwiera przed nami dużo możliwości. Lekcje kulturowe przeprowadzone na zajęciach języka angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego na pewno utwierdziły uczniów w przekonaniu, że sprawne posługiwanie się językiem obcym pozwala na zawieranie przyjaźni międzynarodowych, ułatwia ,,surfowanie” w sieci, pomaga w znalezieniu lepszej pracy, pozwala na swobodne podróżowanie, pomaga w zrozumieniu różnych programów telewizyjnych i piosenek oraz umożliwia poznanie różnych kultur. W naszej szkole, podczas całego tygodnia - od 25.09 do 29.09 odbyło się wiele ciekawych konkursów, zabaw oraz wystaw związanych z obchodami tego dnia, m.in. Europejski Kącik Kulinarny, Konkurs o Europejskich Klubach Piłkarskich, Warsztaty Językowe w Teatrze Korez, Europejski Festiwal Piosenek i Wierszy.