Autor: Iza Siwek
Data: 22.03.2018r.

22 marca grupa uczniów klas trzecich gimnazjum wybrała się na Dzień Otwarty do  V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej. Uczniom naszej szkoły zależało na poznaniu szkoły, gdyż cieszy się ona bardzo dobrą opinią. Nie bez powodu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje jej tytuł "Brązowej Szkoły 2018". W województwie śląskim zajmujemy 45 miejsce. Jak dowiedzieliśmy się podczas odwiedzin w szkole wpływ na wyniki rankingu mają sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Mimo, iż szkoła ma prestiż, który co niektórym może wydawać się „sztywny”, to nic bardziej mylnego. Przekonała się o tym młodzież na Dniach Otwartych, które były przygotowane dowcipnie, z małymi niespodziankami, a uczniowie liceum oraz nauczyciele byli mili, spontaniczni i uśmiechnięci.