Autor: Katarzyna Maciuk
Data: 07.03.2018r.

Są chwile, kiedy trzeba podjąć decyzję gdzie nasze dzieci rozpoczną lub będą kontynuować naukę. Aby to ułatwić rodzicom jak i uczniom, 7 marca zorganizowaliśmy Dzień Otwarty w naszej szkole. Tego dnia od godziny 16.30 zainteresowani rodzice wraz z dziećmi mieli okazję bliżej przyjrzeć się Szkole Podstawowej nr 15. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęła Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich gości i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej jak i uczestniczenia w lekcjach pokazowych.

W części artystycznej pod hasłem „Mam talent” zaprezentowały się zespoły taneczne, wokalne i sportowe. Organizatorzy zadbali o ciekawy i różnorodny scenariusz uroczystości. Goście mieli okazję wysłuchać solowych występów wokalnych naszych uczennic. Szkolny chór natomiast przygotował dla kobiet z okazji 8 marca ciekawe interpretacje polskich niezapomnianych hitów.

Muzyka towarzyszyła również szkolnej drużynie hokejowej, która prezentowała swoje umiejętności w rytm zagranicznych przebojów. Dodatkowo część artystyczną ożywiły występy zespołów tanecznych. Po prezentacji „szkolnych talentów” goście mieli możliwość zwiedzania sal lekcyjnych. W poszczególnych salach na odwiedzająych czekały lekcje pokazowe: zajęcia plastyczne, doświadczenia, lekcje anglojęzyczne.  Można było spróbować swoich sił w interaktywnych ćwiczeniach na tablicach multimedialnych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się Mini Zoo - powstałe dzięki uprzejmości naszych uczniów, którzy z chęcią zaprezentowali gościom swoje domowe zwierzątka. Wśród tych ciekawych okazów pojawił się m.in. gekon, wąż, kanarek, królik, rybki i mrówki. Na gości czekał również poczęstunek w postaci wiosennych kanapek oraz smacznych ciast.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za zainteresowanie, rodzicom za pomoc przy organizacji uroczystości, a przede wszystkim naszym uczniom, bez których ten Dzień Otwarty nie mógłby się odbyć.