Autor: Barbara Jureczka
Data: 11.05.2018r.

Ten sukces zawdzięczamy uczennicom z klasy 3b: Klaudii Kyzioł, Natalii Augustyn i Liwii Dzielskiej, które 11 maja zdobyły pierwsze miejsce w Konkursie pt. English Around the World, na grę planszową w języku angielskim. Organizatorem konkursu było IX Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu we współpracy z British Council.

Rywalizacja nie była łatwa, ponieważ konkurs cieszył się dużym powodzeniem, o czym świadczyła duża liczba drużyn biorących w nim udział. Uczestnicy wykazali się wyjątkową kreatywnością w wymyślaniu gier i zapewne organizatorzy mieli dużą trudność w ustaleniu zwycięzców.

Jak się potem okazało, wyłonienie faworyta było nieco przewidywalne ze względu na duży profesjonalizm w przygotowaniu gry CULT-BRIT i zaprezentowaniu jej przez naszą ekipę.

Możemy tylko powiedzieć, że trud się opłacił, i że warto było poświęcić czas temu wyzwaniu.

Nagrody okazały się również cenne, zwłaszcza dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich oraz roczny kurs językowy na platformie e-learningowej będą długo przypominały o tym sukcesie i mam nadzieję, że będą również zachęcały innych uczniów do podejmowania podobnych wyzwań w przyszłości.