Równolegle z poznawaniem punktów Prawa Zucha, zuchy uczą się ogólnych zasad pracy w gromadzie (m.in. działanie w szóstkach, zadania międzyzbiórkowe itp.), tworzona jest obrzędowość gromady wraz z jej znakami i zwyczajami. Na wtorkowej zbiórce, 26 stycznia, naszym gościem były: dyrektor szkoły Pani Wiesława Szopa i wice dyrektor Pani Iwona Drygała , które przybył w nasze skromne progi, by wręczyć gromadzie uzyskane nagrody.

Nasze dzielne zuchy wykonały piękne prace i zajęły I miejsce w konkursie „Ozdoba Bożonarodzeniowa”. Wśród sosnowieckich gromad zuchowych indywidualne wyróżnienie otrzymały: Jagoda Jędruchniewicz - w kategorii „stroik świąteczny” i Zosia Ostapowicz – w kategorii „bałwanek”. Nasza gromada kolejny raz znalazła się w czołówce sosnowieckich gromad. Zdobyliśmy I miejsce we Współzawodnictwie Sosnowieckich Gromad Zuchowych za rok 2014/2015. Po raz drugi zdobyła tytuł „Mistrzowska Gromada Zuchowa 2015”.

Gratulujemy wszystkim zuchom i na ich cześć wznosimy zuchowy okrzyk: „Ale fe!, Ale fe!, Ale, fenomenalnie!”

Nagrody zostały odebrane podczas 10-lecia Stowarzyszenia Ruchu Harcerskiego „Czuwaj” (23 stycznia) oraz Kręgu pracy drużynowych (20 stycznia) w siedzibie Hufca Sosnowiec.