Tegorocznym organizatorem integracyjnego spotkania w majsterce „Konkurs na Ozdobę Bożonarodzeniową” była jak zawsze Komenda Hufca ZHP Sosnowiec i tym razem najmłodsi przedstawiciele ZHP - 100 SGZ „Muchomorki Wesołe Stworki”, działające przy Przedszkolu nr 25 w Sosnowcu. W dniu 17 listopada, reprezentantki naszej gromady wzięły udział w przedświątecznym „pojedynku”, podczas którego zmierzyły się w działaniach artystycznych z dziećmi z pięciu gromad zuchowych. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji świątecznych poprzez rozbudzanie fantazji i wyobraźni twórczej oraz podtrzymanie zwyczaju własnoręcznego wykonywania prac w wybranej kategorii. Zadanie konkursowe polegało na wyczarowaniu niepowtarzalnej ozdoby bożonarodzeniowej, w kategorii: bombka choinkowa – Julia M., stroik – Jagoda J., gwiazda – Basia S., bałwanek – Zosia O., anioł – Eliza Z. Była to wspaniała okazja do wprowadzenia dzieci w świąteczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia, poszerzająca jednocześnie wiedzę o polskich zwyczajach i obrzędach bożonarodzeniowych. Zabawa była przednia, a czas biegł nieubłagalnie. Wszyscy spisali się na medal – wykonali piękne prace! Teraz pozostało nam czekać na rozstrzygnięcie konkursu.

Jednocześnie wyjazd umożliwił zuchom przyswojenie podstawowych przepisów ruchu drogowego poprzez praktyczne działania oraz uświadomił najmłodszym fakt, że także i oni są odpowiedzialni za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Fakt ten odgrywa dużą rolę w zdobywaniu przez zuchy sprawności Przechodzień.

Dziękujemy organizatorom za nowe doświadczenie, życzliwą i ciepłą, już prawie świąteczną atmosferę, no i oczywiście poczęstunek.

Z zuchowym pozdrowieniem – Czuj!