Dnia 23 września maja nasza gromada zuchowa „Szyszkowe Bractwo” wzięła udział w grze miejskiej „Szlakiem sosnowieckich zabytków i obiektów kultury” zorganizowanej przez Komendę Hufca ZHP Sosnowiec.

Celem imprezy było: poznanie najważniejszych zabytków Sosnowca, poznanie najbliższego środowiska, dostrzeganie specyfiki kulturowej, historycznej i przyrodniczej, rozwijanie postaw patriotycznych związanych z tożsamością regionalną oraz poznawanie historii własnego regionu, w tym dziedzictwa kulturowego.

Gromada zameldowała się na Dworcu PKP. Podczas gry zwiedziliśmy zabytki Sosnowca t.j. Cerkiew Prawosławna, Pałac Dietla, Zamek Sielecki, Pałac Schoena, gdzie po zapoznaniu się z historią obiektu być mieliśmy do wykonania przydzielone zadania. Pełni niezapomnianych wrażeń i w świetnych humorach udaliśmy się do mety. Podczas wędrówki towarzyszyły nam piosenki z repertuaru harcerskiego. Gromada zakończyła grę w Pałacu Schoena i zameldowała się na apelu pod Komendą Hufca.

Podczas apelu odebraliśmy certyfikat uprawniający nas do rozpoczęcia roku harcerskiego 2015/2016. Zaraz po nim zjedliśmy harcerski żurek – był pyszny! Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy pod szkołę. To było bardzo aktywne i ciekawe popołudnie.

Dziękujemy Komendzie Hufca za zorganizowanie tej wspaniałej przygody.
Czuwaj!