Gromada zuchowa „Szyszkowe Bractwo” doskonale wie, jak ważny jest ruch, sport i zdrowy tryb życia. Wiedza teoretyczna to jednak nie wszystko, dlatego też dzielne zuchy postanowiły ją sprawdzić w praktyce. W związku z tym 3 czerwca 2016 r. udały się na biwak, na którym czekało na nich mnóstwo niespodzianek. Zabawa zaczęła się już od zbiórki przed szkołą – pióropusze, którymi przyozdobione były głowy uczniów zachęcały do przeniesienia się w wyjątkowy, indiański świat. Jak na prawdziwych Indian przystało, dzieci miały do wykonania szereg zadań, m.in. stworzenie totemu własnej gromady z materiałów znalezionych w lesie, zbudowanie indiańskiego namiotu (tipi), rozwiązanie rozmaitych łamigłówek oraz wykonanie ćwiczeń sprawnościowych. Nagrodą za intensywną pracę była pyszna „indiańska” zalewajka. Na świeżym powietrzu i w takim towarzystwie smakowała wyśmienicie. Po sytym posiłku niektórzy uczestnicy wycieczki złożyli „Obietnicę Zuchową”, stając się tym samym członkami swych gromad. Na koniec przyszedł czas na swobodną zabawę. Szkoda, że ten dzień skończył się tak szybko.