Czas wigilii każdy z nas spędza w domu, w rodzinnej atmosferze. Ponieważ dzieci z naszej gromady stanowią zuchową rodzinę, dlatego 22 grudnia 2015 r. spotkały się przy wigilijnym stole. Śpiew kolęd wprowadził w uroczystą atmosferę. Dzieci dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Radosną niespodzianką były prezenty w postaci przyznania zdobywanych sprawności: Przyjaciel innych, Strażnik Betlejemskiego Światła Pokoju, Przechodzień, Mistrz origami… Takie spotkania to coroczna tradycja w naszej gromadzie, która kultywuje piękny, polski zwyczaj Bożego Narodzenia. Nie zabrakło także wspólnych rozmów przy słodkim poczęstunku i podziękowań za dobre rady, za wsparcie, za pokazanie innej, ciekawszej drogi życia, za oderwanie od wirtualnego świata i pokazanie, że warto robić coś dla innych, całkiem bezinteresownie. Za wspólnie spędzone chwile, wspólne sprawy, zbiórki, biwaki i wyprawy… Wszystkim dopisywały humory, a czas upływał w miłej i przyjaznej atmosferze. I tak, jak przystało zuchom, spotkanie zakończyło się zapleceniem kręgu i wspólnym odśpiewaniem „Bratniego słowa”. To był dzień niezapomnianych wrażeń i emocji.

Do zobaczenia w Nowym Roku 2016.