Zryw Wolnych Serc

14 czerwca, w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury harcerki uczestniczyły w spotkaniu integrującym różne środowiska. Organizatorem sobotniego popołudnia była Komenda Głównej Policji oraz młodzież szkolna. W ramach programu „Profilaktyka a Ty”, można było obejrzeć ciekawą wystawę prac plastycznych, zobaczyć pokaz musztry, tańca, posłuchać zespołu muzycznego promujących zdrowy i bezpieczny styl życia, MODĘ NA ŻYCIE BEZ UZALEŻNIEŃ. Nasze harcerki: Natalia i Wiktoria, miały też wyznaczoną rolę – odczytanie odezwy społeczności Pa T do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych. Punktem kulminacyjnym było wykonanie gestu. Punktualnie o godzinie 16.00, położyliśmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijaliśmy wspólnie jego rytm. Rytm „Wolnych serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą. Podjęta inicjatywa była doskonałą okazją do budowania interaktywnych relacji, integrując różne środowiska. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, podczas którego można uczyć się wartości. Nie ma wychowania niż przykład, wspólna zabawa i praca.