Autorzy: Iza Siwek
Data: 07.09.2017r.

7 września 30 SGZ Szyszkowe Bractwo i 29 SDH Zwiadowcy wzięli udział w miejskich uroczystościach odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej 100 rocznicy powstania ZHP oraz 100 – leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem obchodów był Krąg Seniorów ZHP „Korzenie”, a patronat objął Prezydent miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Uroczystość rozpoczęła msza święta koncelebrowana przez J.E. Ks. Bpa G. Kaszaka w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, potem przybyli goście, młodzież, harcerze przemaszerowali do Szkoły Podstawowej nr 33, gdzie nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Po części oficjalnej młodzież śpiewała pieśni patriotyczne oraz uczestniczyła w zabawach harcerskich.