Autor: Małgorzata Kapalczyk, Bożena Kupczyk
Data: 22.11.2017r.

W minioną środę, tj. 22.11.2017r. Zwiadowcy byli gospodarzami Konkursu na Ozdobę Bożonarodzeniową. Tego dnia w progi naszej szkoły zawitali: 102 SGZ "Wesołe Promyczki", 104 SGZ "Radosna Gromada", 15 SDH "Róża Wiatrów", 19 SDH "Płomień", 77 SDH "Odkrywcy" i 111 SDWi "Skauci". W konkursie brali udział także przedstawiciele naszej drużyny oraz zuchy z 30 SGZ "Szyszkowe Bractwo".

Tradycyjnie głównym celem konkursu było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia; rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci, a także rozbudzanie fantazji i wyobraźni twórczej dzieci. Harcerze wykonali ozdoby w pięciu kategoriach: bombka choinkowa, stroik, gwiazda i karta świąteczna. Wykonane prace oceni jury powołane przez Komendę Hufca. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na grudniowym kręgu drużynowych.

Z harcerskim pozdrowieniem - Czuwaj!