2,3 i 4 grudnia drużyna „Zwiadowców” wspólnie ze 111 SDWi „Skauci” uczestniczyła w trzydniowym biwaku mikołajkowych „Ucieczka elfów” w Hufcu ZHP Ziemi Będzińskiej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Grodźcu. Biwak obfitował w wiele atrakcji. Zaraz po przyjeździe odbyła się zbiórka, na której harcerze dowiedzieli o ucieczce elfów i konieczności ich zastąpienia. Biwakowicze zostali podzieleni na patrole, które miały do wykonania różnorodne zadania: przygotowali stroje elfów, wykonali kukiełki, ułożyli scenariusze i zagrali w teatrzyku kukiełkowym. Powstały także wspaniałe upominki makaronowe i ślicznie ozdobione pudełeczka na prezenty. Druhna Basia przygotowała dla dzieci zajęcia kulinarne – wspólnie przyrządzono pyszne ciasto, które wieczorem zostało spałaszowane z wielkim apetytem.

Wszyscy zgodnie i aktywnie włączyli się do wypełnienia powierzonych obowiązków, dlatego efekty pracy były zaskakujące. Oprócz zajęć w budynku, były wyzwania na świeżym powietrzu: gra terenowa, nocne alarmy mundurowe, w końcu najważniejsze – Przyrzeczenie Harcerskie – złożone przy ognisku w obecności prawdziwego rycerza z Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin.

Dziękujemy „Skautom” za wspólnie spędzony czas, druhnom i druhowi Jarkowi za ciekawie zorganizowane zajęcia, opiekę i dbałość o zdrowie swoich podopiecznych.

Z harcerskim pozdrowieniem – CZUWAJ!