1 września o godz. 9.30 w hali przy ul. Żeromskiego odbyła się Wojewódzka Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2015/2016. W tym wielkim szkolnym święcie wzięli udział m.in. wicewojewoda Gabriela Lenartowicz, śląski kurator oświaty Stanisław Faber, dyrektor wydziału edukacji Urzędu Marszałkowskiego Danuta Rosa, posłanka Ewa Malik, posłowie: Jarosław Pięta, Witold Klepacz, Jerzy Borkowski, biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak, przewodniczący Rady Miejskiej Wilhelm Zych, przedstawiciele uczelni wyższych i ośrodków naukowych, przedstawiciele policji, straży pożarnej, związków zawodowych, IPN, dyrektorzy szkół, radni, młodzież i uczniowie szkół podstawowych. Podczas uroczystości obowiązki gospodarza pełnił Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Nasi harcerze mieli zaszczyt wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Harcerski poczet sztandarowy godnie zaprezentował SZKOLNY HARCERSKI SZTANDAR.