20 października 2015 roku odbyło się wspólne spotkanie harcersko – zuchowe. Podczas musztry rozpoczynającej zbiórkę uroczyście przekazano czworo zuchów, którzy zasilą szeregi drużyny „Zwiadowców”. Dla druhny Julii, Oliwii, Laury i druha Maksymiliana to z pewnością jedno z ważniejszych harcerskich wydarzeń.

Z kolei druhna Beata zaprosiła wszystkich do kręgu i opowiedziała gawędę dotyczącą „Pól Nadziei 2015”. Wyjaśniła, jaki jest główny cel akcji i co oznacza żółty żonkil. Następnie harcerze i zuchy z druhną Bożenką, Beatką i Asią posadzili cebulki żonkili w ogródku szkolnym, z których wiosną wyrosną prawdziwe „Pola Nadziei”. Kolejna część spotkania odbyła się już oddzielnie.

Na zakończenie zbiórki druhna Bożena poinformowała harcerzy o udziale w akcji „Pomóżmy sosnowieckim kasztanowcom" zorganizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta w Sosnowcu. Akcja ma na celu zwalczanie szrotówka kasztanowcowiaczka, szkodnika uszkadzającego liście kasztanowca białego. Jesienny udział polega na grabieniu liści kasztanowca, pakowaniu ich w worki, które będą odbierane przez wydział ochrony środowiska do utylizacji.