10 maja 2016 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie reprezentantów zuchów, harcerzy oraz członków szkolnego klubu histrycznego z gościem specjalnym - panią Danutą Maj, córką harcmistrza Edwarda Nowaka, pseudonim „Jodła”.

W szkolnej bibliotece Pani Danuta bardzo interesująco opowiadała o swoich wspomnieniach związanych z czasami drugiej wojny światowej. Była wtedy kilkuletnią dziewczynką i z perspektywy dziecka przedstawiła ówczesne wydarzenia. Te barwne opowieści uatrakcyjniła prezentacją oryginalnych przedmiotów, które przyniosła ze sobą. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści, zadawały liczne pytania.

Nasz gość to prawdziwa skarbnica wiedzy dotyczącej historii naszej MAŁEJ OJCZYZNY.

Dziękujemy pani Danusi za interesujące spotkanie i życzymy zdrowia.